USŁUGI


Praca z umysłem

✓ nadwaga i otyłośćrozwiń

  • Nadwaga i otyłość – jest nagromadzeniem w organizmie człowieka nadmiaru energii w postaci zapasowej tkanki tłuszczowej. O ile nadwaga jest stanem alarmującym o zagrożeniu chorobą, o tyle otyłość jest już pełnoobjawową chorobą ogólnoustrojową. Świadczy o tym przewlekły stan zapalny toczący się w organizmie, szlaki metaboliczne ulegają przesunięciu do patofizjologii, gospodarka hormonalna jest niestabilna, a sygnały zciała w postaci nadmiernego głodu mogą wynikać chociażby z błędnego koła insulinooporności. Wiedz, że organizm w procesie zakłóconej homeostazy (równowagi), czym niewątpliwie jest stan nadwagi i otyłości, niepracuje prawidłowo i możesz fałszywie opierać się na realizowaniu zachcianek/sygnałów organizmu i nierozumieć dlaczego wciąż tyjesz. Podstawą każdej machiny działającej w naszej rzeczywistości, czego ideałem i fenomenem jest niewątpliwie ludzki organizm, jest praca zgodna z prawami natury. Każde naruszenie równowagi, w tym mechanizmów działania organizmu poprzez nadmierne zasilanie energią lub niedożywianie poprzez niedobór energetyczny, będzie miało swoje reperkusje w czasie. Efektem takich poczynań, wynikających z decyzji właściciela danego organizmu (mnie lub Ciebie), będzie brak zdrowia, niechciany wygląd sylwetki, złe samopoczucie, frustracje, obniżona jakość i długość życia. Czy już dostrzegasz jak wielką odpowiedzialnością zostałeś obdarzony, by Twoje ciało służyło Ci jak najdłużej?

✓ zaburzenia odżywianiarozwiń

  • Zaburzenia odżywiania -każde przekroczenie ilościowe lub jakościowe, związane z podażą pokarmu do ludzkiego organizmu, może przyczynić się do zakłócenia jego homeostazy. Natura wyposażyła nas w wiele mechanizmów regulacyjnych, mając na uwadze niedoskonałość istoty ludzkiej oraz miłość do człowieka, dlatego przez jakiś czas organizm sam reguluje równowagę fizjologiczną. Ten proces tłumaczy poniekąd, dlaczego różne sposoby odżywiania np. jedzący surowce pochodzenia zwierzęcego kontra weganie, jedni i drudzy cieszą się dobrym zdrowiem. Wyobraźcie sobie, że metabolizm człowieka jest jak szerokopasmowe obwodnice wielkiego miasta, zawsze którąś drogą dojedzie do celu, choćby błądził po trasie. Dlatego można żyć bez żywności pochodzenia zwierzęcego, organizm poradzi sobie również na diecie wege. W tym miejscu warto ukłonić się witaminie B12 niezwykle istotnej w procesie krwiotwórczym i przemianach metabolicznych białek, tłuszczów i węglowodanów. Można pobierać ją w postaci domięśniowych iniekcji. Ponadto dieta roślinna, zwłaszcza żywa biologicznie na tyle reguluje mikroflorę jelitową człowieka, że nie obserwuje się niedoborów B12 (ale to temat jedynie dla świadomych konsumentów). Każdy człowiek wybiera inaczej i nie można pominąć tak ważnego aspektu jak wolna wola przy wyborze sposobu odżywiania. Regulacja tych wyborów może być konsultowana ze specjalistą, do czego Cię zapraszam.

✓ zajadanie stresurozwiń

  • Zajadanie stresu - dlaczego jeden człowiek w stresie zjadłby konia z kopytami, a inny niczego nie przełknie? Zajadanie stresu jest silnie powiązane z tematem poczucia bezpieczeństwa, które zapisało się w każdej komórce człowieka w dzieciństwie. Kto nie zna słodkich babcinych sposobów na regulację bólu czy niezadowoleń? Tak, tak to wyuczone schematy, jak wiele innych które dorosły i odpowiedzialny człowiek powinien przepracować najlepiej pod opieką specjalisty. Spróbuj w momencie zagrożenia poczucia bezpieczeństwa (a jest nim nawet stanie w korku drogowym czy przypalony obiad), nie sięgnąć po jedzenie, zapewniam Cię że przeżyjesz. Zapytasz dlaczego więc tak kojąco wpływa jedzenie na stres?, a to dlatego że porcja węglowodanów na chwilę odwraca uwagę organizmu od pozornego zagrożenia. Gdy to zrozumiesz, przestanie Cię temat dotyczyć i daleko odsuniesz od siebie druzgocące ‘’skutki błędnego koła zajadania stresu’’ . Dla organizmu zawsze nadrzędnym jest przetrwanie, ale to Ty dajesz mu sygnał swoim myśleniem, że stanie w korku na przykład jest dla Ciebie zagrożeniem.

✓ kompulsywne objadanie sięrozwiń

  • Kompulsywne objadanie się – powiązane ściśle z zajadaniem stresu. Jest to czynność o określonej dynamice i częstotliwości stosowania. Można nie jeść przez cały dzień, a wieczorem pochłonąć wiadro jedzenia. Można też podczas szykowania obiadu po powrocie z pracy, zjeść w tak zwanym między czasie śniadanie, lunch i deser, a potem uroczyście przysiąść do jakże należnego nam obiadu po powrocie z pracy. To również gra przekonań głęboko zapisana w naszych komórkach w dzieciństwie. Przecież uczono nas, by jeść pięć posiłków dziennie, to skoro nie zdążyłam przez cały dzień, to zjem je wszystkie wieczorem. Dlaczego skutek jest opłakany, chociażby dlatego że zostało zjedzone z pobudek niefizjologicznych (z głodu), a lękliwego umysłu, z przekonań. Za każdym razem, gdy coś wkładasz do ust, zadaj sobie pytanie: czy na pewno mój organizm tego potrzebuje? Kompulsywne objadanie bezwzględnie wymaga przepracowania starych, niesłużących przekonań pod okiem terapeuty, do czego Cię zapraszam

✓ zaburzenia obrazu własnego ciałarozwiń

  • Zaburzenia obrazu własnego ciała -mogą wynikać z nadwagi lub otyłości, co szczególnie nadaje nieestetyczny wygląd ludzkiemu ciału. Może również wynikać, niekoniecznie w towarzystwie zbędnych kilogramów, z niespełniania tzw. standardów społecznych, obecnych trendów modowych i innych jakże krzywdzących i narzucających obostrzeń, gdy w to uwierzysz. Naprawdę chcesz wierzyć w to, że róża jest ładniejsza niż tulipan? Twoją jedyną powinnością względem ciała jest dbanie o jego zdrowie i wdzięczność za Czy to klepsydra, czy chłopczyca, niska, wysoka, blond czy ruda, wszystko jest równie ciekawe i piękne. Istotą piękna nie jest schemat narzucony przez media, tylko jego manifestacja w niekończących sięodsłonach, tzw. Różnorodność

✓ zaburzenia psychosomatycznerozwiń

  • Zaburzenia psychosomatyczne -w wielkim skrócie co w głowie, to w ciele. Gdyby tak dłużej pomyśleć, to właściwie każda dysfunkcja w ciele będzie miała podłoże psychiczne. Jednakże są szczególne jednostki chorobowe czy dysfunkcje mocno łączone z psychiką. Choroba wrzodowa żołądka ściśle łączy się z nadaktywnością sympatycznego układu nerwowego tzw. napędu. Organizm jest w przewlekłym stanie gotowości, nie stygnie, procesy relaksacji i regeneracji przy udziale parasympatycznego układu nerwowego nie przebiegają równoważnie. Mówi się, że wrzody żołądka to przymiot przedsiębiorców, którzy nie przestają myśleć będzie, gdy będzie nadal tak dobrze, lub jak to będzie gdy nadal będzie tak źle. Zawsze jest o co się martwić. Permanentna czujność ma swoją biologię. Organizm jest bombardowany hormonami odpowiadającymi za czujność i gotowość, co może skutkować zmianami w naczyniach, ciśnieniu krwi, zmianami w metabolizmie itd. Na miarę dzisiejszych czasów zaburzeniem psychosomatycznym jest przewlekłe życie w stresie, w pędzie, presja otoczenia, że cos trzeba itd. Zobaczmy, jak sami sobie stwarzamy wszechogarniające napięcia, co ma swoje dotkliwe reperkusje w postaci wielu zaburzeń, chorób, a na zasadzie sprzężenia zwrotnego destabilizuje zdrowie fizyczne i psychiczne. Gdy zrozumiesz jak to biega, uwolnisz się od słów:powinno się, należy, muszę itp. Do czego w terapii Cię serdecznie zapraszam.

✓ rozwój osobistyrozwiń

  • Rozwój osobisty- celem rozwoju osobistego jest osiągnięcie najlepszej wersji siebie, co daje poczucie życiowej satysfakcji, spełnienia, uczy zdrowej miłości własnej i bliźniego. Innymi słowy jest to proces odzyskiwania własnej prawdziwej tożsamości, która w procesie wychowania i socjalizacji mogła ulec wielu niekorzystnym zmianom. Pierwszym krokiem do odzyskiwania siebie jest samoświadomość, iż każde dzieciństwo i dorastanie pozostawia wiele do życzenia, co skutkuje wieloma deficytami w dobrostanie ludzkim. Proces rozwoju osobistego obejmuje pracę z przekonaniami (programy zapisane w podświadomości), pracę z traumami, pracę z dzieckiem wewnętrznym, porządkowanie podosobowości, pracę z Ja fałszywym, mechanizmy obronne, odnajdowanie prawdziwych potrzeb i ich realizacja, porządkowanie relacji i wiele innych. Choć każdy człowiek jest niepowtarzalnym indywiduum, to wiele podobnych schematów nas dotyka obniżając jakość naszego życia. Co raz więcej ludzi podejmuje to wyzwanie. Osobiście potwierdzam, że to najlepsza inwestycja. Stawką jest wysoka jakość życia.


Praca z ciałem
więcej

✓ Warsztaty tańca terapeutycznego (uroczyste, tematyczne, z medytacją)

✓ Codzienna praktyka tańca terapeutycznego (codzienna aktywność fizyczna)

✓ Zajęcia indywidualne z tańca terapeutycznego (trening personalny)


Trening personalny szyty na miarę
więcej